Moja obľúbená kniha

Mojou obľúbenou knihou je jednoznačne Malý princ. Keď som bola malá, dostala som túto knižku od starkej. Zdala sa mi veľmi zvláštna. Nemala plynulý dej a mala som pocit, že je to spojenie náhodných zážitkov rozprávača…

Rada chodím do knižnice. Častokrát sa len tak prechádzam v náhodne zvolených sekciách, prezerám si tituly a vyberám knihy, ktoré ma zaujmú. Problém je, že naraz je možné vypožičať si len 10 kníh. Mňa totiž niekedy zaujme toľko vecí, že nie som schopná zmestiť sa do maximálneho počtu. A tak musím prioritizovať, čo si zoberiem hneď a čo inokedy.

Presne takýmto spôsobom som raz narazila na výklad Malého princa od Mathiasa Junga. Až po jej prečítaní som pochopila, o čom kniha v skutočnosti je a odvtedy je to moja obľúbená kniha.

Častokrát, keď som smutná a keď sa zle cítim, tak si ju znova otvorím a prečítam pár náhodných stránok. Vždy mi to zdvihne náladu 🙂

Aby som sa zlepšila v jazykoch, tak som sa rozhodla, že budem zbierať Malých princov vo všetkých jazykoch, ktoré aspoň trocha ovládam. Chcela by som k tomu ešte pridať Malého princa v japončine, keďže Japonsko mám veľmi rada.

Moja mini zbierka Malých princov 🙂

Aká je vaša obľúbená kniha? Prečo?


Na rozbehnutie svojho nového blogu som sa rozhodla zapojiť sa do Veronikinej Blogerskej výzvy 2020 – 52 týždňov blogovania.

Veronika píše blog nabloguzalezi a vytvorila túto výzvu na to, aby pomohla začínajúcim blogerom a blogerkám (ako som ja), za čo som jej veľmi vďačná. Vymyslela 52 rôznych tém ako odrazový mostík, cieľom výzvy je každý týždeň publikovať jeden článok s určenou tému.

2 myšlienky na “Moja obľúbená kniha

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website at WordPress.com
Get started
%d blogerom sa páči toto: