Za čo najviac utrácam

Mojou vášňou je pečenie a tvorba dezertov. Najviac ma na tom baví to, že je to možnosť kreatívne sa vyblázniť – kombinovať rôzne chute, skúšať rôzne druhy dezertov a technológie prípravy alebo popustiť uzdu fantázii pri ozdobovaní.

Pečenie je pre mňa vedou aj umením. Okrem očividnej kreatívnej zložky je potrebné poznať, ktoré suroviny sa ako správajú pri akých teplotách, čo a ako je možné s čím použiť. Dôležitá je teplota masla, ktorú dáme do cesta, pretože to vytvorí úplne odlišný výsledok. Dokonca ani nie je jedno ako dlho šľaháme cesto! V pečení sa spája fyzika s chémiou. A to je pre mňa fascinujúce.

Takže asi nikoho neprekvapí, že najviac som minula za kuchyňu, kuchynskú výbavu a prísady do pečenia 😀 Za veci, ktoré môžem využiť pri tvorbe dezertov, či už sú to ingrediencie, ako cícerová alebo maková múka, všelijaké ozdôbky na torty, po 2.5 kg čokolády z každého druhu alebo rôzne formy, formičky, zdobiace spičky…

Takže sa určite máte na čo tešiť, pretože výsledky svojich dezertových experimentov budem určite dokumentovať tu na blogu a na mojom Instagrame 🙂

Za čo najviac utrácate vy?


Na rozbehnutie svojho nového blogu som sa rozhodla zapojiť sa do Veronikinej Blogerskej výzvy 2020 – 52 týždňov blogovania.

Veronika píše blog nabloguzalezi a vytvorila túto výzvu na to, aby pomohla začínajúcim blogerom a blogerkám (ako som ja), za čo som jej veľmi vďačná. Vymyslela 52 rôznych tém ako odrazový mostík, cieľom výzvy je každý týždeň publikovať jeden článok s určenou tému.

One thought on “Za čo najviac utrácam

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website at WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: