Môj najtrápnejší zážitok

Vo 4. ročníku na vysokej škole som sa vydala na ERASMUS do Španielska.

Pre určitý počet študentov bolo možné sa zapísať na kurz španielčiny zadarmo. Ale samozrejme, keďže by tam rád šiel každý, z dôvodu limitovaného počtu miest sa robili skúšky. LENŽE, na získanie miesta zadarmo bolo potrebné byť medzi najhoršími. Sen sa stal skutočnosťou – na úspešné zvládnutie skúšky treba vedieť čo najmenej.

Ja ako poctivý a chudobný študent, ktorý nevedel ani slovo po španielsky, som sa teda rozhodla nenaučiť pred príchodom nič. Predsa aby som miesto na kurze získala zadarmo a v súlade s pravidlami. Moja stratégia bola síce úspešná, ale mala aj pochopiteľné nevýhody týkajúce sa života v krajine, kde ľudia nevedia/nie sú veľmi ochotní rozprávať po anglicky.

Peniaz ušetrený za kurz som vrazila do zdravého životného štýlu a začala chodiť do posilky. Jedného dňa po náročnej sešn v posilke som si ešte odskočila na toaletu. Už som chcela odísť – odomkla som, stisla kľučku, a nič. Dvere sa neotvorili. Zdalo sa mi to čudné, no pomyslela som si, že asi som sa nezamkla. Tak som otočila kľúčom do opačnej strany. Zase nič. Tak som sa znova zamkla a odomkla. A stále bez výsledku. Už ma chytala panika, začala som sa zamykať a odomykať a mykať dvermi, no stále sa dvere nedali otvoriť.

Po chvíli som vzdala skúšanie rôznych sekvencií otáčania zámkom do všetkých smerov a začala premýšľať, čo teraz. Kričat nemalo zmysel, jednak tu nikoho nepoznám a aj keby som upútala niečiu pozornosť, neviem mu vysvetliť španielsky, čo sa stalo. Mobil som pri sebe samozrejme nemala, takže priateľ na telefóne tiež neprichádzal do úvahy.

Jedno šťastie, že mi to chodenie do posilky prinášalo výsledky a že tam boli kabínky, čo nemajú dvere až po zem. Odborným okom som vyhodnotila výšku medzery – vyrátaná pravdepodobnosť priechodnosti bola priaznivá. Tak som zaujala plaziacu polohu. Chvíľu to síce vyzeralo, že sa zaseknem “na polceste”, no podarilo sa mi úspešne dostať zo zajatia.

A… Odvtedy už nechodím na neznáme toalety bez telefónu 😀

Budem rada, ak sa aj vy podelíte so svojím trapasom v komentároch 🙂


Na rozbehnutie svojho nového blogu som sa rozhodla zapojiť sa do Veronikinej Blogerskej výzvy 2020 – 52 týždňov blogovania.

Veronika píše blog nabloguzalezi a vytvorila túto výzvu na to, aby pomohla začínajúcim blogerom a blogerkám (ako som ja), za čo som jej veľmi vďačná. Vymyslela 52 rôznych tém ako odrazový mostík, cieľom výzvy je každý týždeň publikovať jeden článok s určenou tému.

2 myšlienky na “Môj najtrápnejší zážitok

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website at WordPress.com
Get started
%d blogerom sa páči toto: